Sleva!

Křišťál a cesta světla – Čhögjal Namkhai Norbu

Sútry, tantry a dzogčhen

2. opravené. vyd. 2004, ISBN 80-86685-11-X, vázaná, foto, ilustrace, 260 str.
Nakladatel: DharmaGaia

Cena je včetně DPH.

Original price was: 298 Kč.Current price is: 280 Kč.

Není skladem

První systematický přehled, donedávna prakticky zcela tajné tibetské nauky o dosažení přirozeně dokonalého stavu lidské mysli, v nejznámější knize tibetského mistra meditace žijícího již 40 let na Západě. Učené výklady o dzogčhenu (esenci všech tantrických systémů) a jeho bázi, cestě a plodu jsou zde organicky spojeny s osobními vzpomínkami autora a různými starými příběhy do fascinujícího celku, jenž ukazuje autentickou podobu nejvyšší formy tibetského buddhismu. V dodatcích najde čtenář Tři principy Garab Dordžeho (prvního učitele dzogčhenu), schémata vztahů jednotlivých aspektů nauky i shrnutí různých cest súter, tanter a dzogčhenu podle tradice Ňingma. Knihu uzavírá tradiční životopis autora. Vydáno spolu s českou Komunitou dzogčhenu.

“Je zcela nemožné najít buddhu mimo svou vlastní mysl.” (Padmasambhava)

“Jeden z nejdůležitějších příspěvků k pochopení tibetského buddhismu.” (The Middle Way, Journal of Buddhist Society, London)

O autorovi:
Čhögjal Namkhai Norbu Rinpočhe se narodil v roce 1938 ve východním Tibetu a byl ve svých třech letech oficiálně rozpoznán jako reinkarnace velkého mistra dzogčhenu Adzom Drugpy. Ve věku osmi let ho pak tehdejší šestnáctý karmapa rozpoznal rovněž jako vtělení mysli Pema Karpa, slavného mistra školy Drugpa Kagjü. Prošel kompletním výcvikem inkarnovaného lamy a dostalo se mu nejen tradičního klášterního vzdělání, ale i plného zasvěcení od mnoha velkých mistrů dzogčhenu. Po čínské okupaci Tibetu odešel Rinpočhe v roce 1958 do exilu. V letech 1964-92 působil jako profesor na neapolské univerzitě, kde přednášel tibetské a mongolské dějiny, kulturu, literaturu a jazyky. Je považován za předního znalce tibetské kultury a za jednoho z největších žijících mistrů dzogčhenu. Od roku 1976 předává nauku dzogčhenu na Západě. Je autorem řady knih o dzogčhenu a bönu.

Zpět na předchozí stránku

Pin It on Pinterest