Sleva!

Moudrost nedokonalosti – Rob Preece

Proces individuace v životě buddhisty

2. vyd. 2017, ISBN 978-80-7436-073-2, brož., 280 str.
Nakladatel: DharmaGaia

Cena je včetně DPH.

Original price was: 348 Kč.Current price is: 325 Kč.

Skladem

Anglický psychoterapeut a učitel meditace Rob Preece v této jedinečné knize zkoumá způsoby, jimiž naše individuální psychologie ovlivňuje vlastní snahu o probuzení. Čerpá přitom ze své osmnáctileté terapeutické praxe i bohatých zkušeností s výukou meditace. Za klíčový faktor duchovního i psychologického zdraví považuje přijetí vlastní nedokonalosti.

Ptáte se sami sebe, proč máte pořád tolik problémů, ačkoli se už delší dobu věnujete buddhismu anebo jiné duchovní praxi? Máte pocit, že se vám nedaří udržovat rovnováhu mezi svými duchovními a psychologickými potřebami?

Láska a soucit se rodí z našeho porozumění vlastní omylnosti, nikoli z ideálů dokonalosti. Také moudrost nepřichází vždy jako náhlý záblesk inspirace, nýbrž jako výsledek mnohaletých zkušeností, mnohdy bolestných. Moudrost nedokonalosti se zabývá cestou individuace v životě buddhisty a zkoumá psychologický proces probíhající pod povrchem tradiční stezky bódhisattvy.

Kniha reaguje na dosud neuspokojenou poptávku mezi buddhisty, ale určitě zaujme i nebuddhisticky orientované čtenáře zajímající se o jungovskou psychologii. Přeložil Petr Lisý. Edice Mangalam.

„Moudrost nedokonalosti představuje příkladnou rovnováhu mezi závazkem k buddhistické praxi a porozuměním hlubinným skutečnostem naší psychiky. Kniha je určena každému, kdo chce pochopit, proč stále sabotuje to, co má nejraději.“ Stephen Batchelor
O autorovi:
Rob Preece praktikuje buddhismus od roku 1973, převážně v tibetské tradici. Strávil řadu let na intenzivním ústraní v Himálajích pod vedením významných tibetských mistrů. Od roku 1987 pracuje jako psychoterapeut a pořádá srovnávací workshopy jungovské a buddhistické psychologie. Je zkušený učitel meditace a malíř thangk.
Zpět na předchozí stránku

Pin It on Pinterest