Sleva!

Pojetí duše v náboženských tradicích světa – ed. Radek Chlup

Pojetí duše v náboženských tradicích světa

1. vyd. 2007, ISBN 978-80-86685-82-3, Váz., s přebalem, 342 str.
Nakladatel: DharmaGaia

Cena je včetně DPH.

Original price was: 338 Kč.Current price is: 315 Kč.

Není skladem

Znají všechny kultury pojem duše? Je nesmrtelnost duše typickou náboženskou představou? Jak se různá náboženství vyrovnávají se vztahem duše a těla?

Naše publikace se na tyto otázky pokouší odpovědět nikoli z pohledu obecných teorií, nýbrž na základě rozborů pojetí duše v různých tradicích: v náboženství starých Řeků, Germánů a Egypťanů, v monoteistických systémech (judaismus, křesťanství, islám), stejně jako v některých indických náboženských proudech (védismus, džinismus, buddhismus).

Jednotlivé stati pocházejí od předních českých odborníků na dané oblasti a jsou psány tak, aby byly srozumitelným úvodem do tématu pro laika, ale zároveň uspokojily nároky odborníků. Články jsou doplněny bibliografickými eseji, jež budou vítaným rozcestníkem pro každého, kdo by se některým aspektům problematiky chtěl věnovat hlouběji. Srovnávání různých motivů napříč náboženstvími usnadňuje úvodní studie a podrobný tematický rejstřík.

Autory jsou Radek Chlup (Řecko), Jiří Janák (starověký Egypt), Jiří Starý (staří Germáni), Milan Lyčka (judaismus), Ondřej Kolář (křesťanství), Luboš Kropáček (islám), Lubomír Ondračka (hinduismus a džinismus) a Jiří Holba (buddhismus). Editor. R. Chlup.

Zpět na předchozí stránku

Pin It on Pinterest