Jeho Svatost Sakya Trizin v Praze 26.-27.8.2022

autor: | 22. 08. 2022 | Pozvánky

Následující víkend budeme moct v Praze zavítat na učení Jeho Svatosti Sakya Trizina. Sakya Trizin je 42. držitelem linie Sakya, jedné z hlavních tibetských buddhistických škol. Jedná se tedy o vzácnou návštěvu a mimořádnou buddhistickou událost.

Jeho Svatost 42. Sakya Trizin pochází ze starého rodu Khön, kde jsou jednotlivé generace zdrojem nepřerušené linie významných duchovních mistrů linie Sakya. Od útlého dětství Sakya Trizin přijímal nesčetná požehnání a zmocnění. Absolvoval studium buddhistických textů a filozofii na Sakya College v Dehradun. Také absolvoval četná meditační ústraní. Jeho Svatost Sakya Trizin s moudrostí a soucitem pravidelně předává četná zmocnění a učení v renomovaných buddhistických institutech. Tentokrát zavítá na pozvání spolku Siddhártha do Prahy!

Kdy? V pátek 26.8.2022 od 18:00  do 19:30 a v sobotu od 9:00 do 17:00
Kde? Kongresové centrum na Masarykově koleji ČVUT, Thákurova 550/1, Praha 6
Registrace zde.

V rámci pražského programu se bude věnovat základním buddhistickým tématům. Bude možné přijmout slib útočiště a bódhisattvy. Na konci sobotního programu bude také možné obdržet požehnání Vadžrakílaji. Ve vadžrajánovém buddhismu je Vadžrakílaja významný jidam, který překonává překážky a zatemnění. Je považovaný ze hrozivou formu Buddhy Vadžrasattvy nebo Vadžrapáního. Požehnání Vadžrakílaji je velmi účinné pro odstranění překážek v praxi Dharmy.

Redakce

Autor příspěvku: Redakce

Redakční články jsou překladem ze zahraničních článků či pochází z dalších dostupných zdrojů.

Tento článek mohl vzniknout díky štědrosti podporovatelů BuddhaWebu!
Staňte se i vy podporovatelem a získejte za to bonusový obsah.
DĚKUJEME 🙏🙏🙏

Další články

Zpět na předchozí stránku

Košík

Doporučujeme

PODPOŘTE PROVOZ BUDDHAWEBU:

Přidejte se na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Nový článek na email

Buddhistický e-shop

Reklama

Pin It on Pinterest