Kurz s Geše Tenzinem: Pokračování výkladu Čtyř pečetí

autor: | 24. 01. 2021 | Pozvánky

Zveme vás na online kurz s Geše Tenzinem Loselem, mnichem tibetské buddhistické tradice na téma trápení cyklické existence a cesta k jeho zániku (pokračování výkladu Čtyř pečetí Buddhova učení se zaměřením na druhou a třetí). Kurz bude probíhat na platformě Zoom.

Aby byla prezentace filosofie považována za budhistickou, měla by se přihlásit k čtyřem principům nazývaným čtyři pečeti:

1. Všechny složené věci jsou nestálé.
2. Všechny kontaminované jevy jsou utrpením.
3. Všechny jevy jsou prázdné.
4. Nirvana je mír.

Podobně jako pečeť na královském dokumentu, přítomnost těchto čtyř pečetí zaručuje, že dokument nebo učení jsou pravým vyjádřením buddhistických názorů . Považujeme-li se tedy za Buddhovy následovníky, měli bychom se s nimi důkladně obeznámit.

Kdy? Od pátku 12. 2. do neděle 14. 2. 2021, od 9:30 do 17:30.

Geshe Tenzin Losel povede diskusi a meditaci o těchto čtyřech principech buddhistické filosofie na základě vlastního překladu textu gen Lamrimpy Ngawanga Puntsoka: A Glowing Light of Scripture and Reasoning, Lamp Illuminating the Essentials of the Four Seals (k dispozici je i český překlad). Hlavním tématem druhého setkání nad textem bude buddhistické pojetí utrpení a cesty, jak z něj ven. Co vlastně rozumíme utrpením? Je potřeba o něm mluvit? Co je jeho příčinou a jak se ho můžeme zbavit?

Geše Tenzin Losel přijal plné mnišské vysvěcení z rukou Jeho Svatosti dalajlámy v roce 1994. Jako jeden z mála západních studentů absolvoval celý dvacetiletý klášterní vzdělávací program školy Gelug a získal titul geše. Patří mezi významné učitele organizace FPMT a věnuje se především tématům prázdnoty a pomíjivosti jevů. Působí ve Francii v klášteře Nalanda.

Učení bude v angličtině, tlumočeno do češtiny ctihodnou Tenzin Palmo.

V případě zájmu se registrujte s předstihem na bit.ly/geshe_losel  – obdržíte studijní text a link na Zoom
Dotazy na info@longdol-lama.cz

Autor příspěvku: Redakce

Redakční články jsou překladem ze zahraničních článků či pochází z dalších dostupných zdrojů.

Tento článek mohl vzniknout díky štědrosti podporovatelů BuddhaWebu!
Staňte se i vy podporovatelem a získejte za to bonusový obsah.
DĚKUJEME 🙏🙏🙏

Další články

Zpět na předchozí stránku

Košík

Doporučujeme

PODPOŘTE PROVOZ BUDDHAWEBU:

Přidejte se na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Nový článek na email

Reklama

Pin It on Pinterest